Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО СТАН МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ

Основними закупівельниками молока на ринку області є 7 молокопереробних підприємств. За 8 місяців 2014 року молокопереробними підприємствами області від усіх категорій господарств закуплено близько 182,7 тис. тонн молока, що на 3% більше проти відповідного періоду минулого року, у тому числі від сільськогосподарських підприємств 106,3 тис. тонн молока та 35,9 тис. тонн від господарств приватного сектору.

Сьогодні за добу від товаровиробників Сумщини молокопереробними підприємствами області закуповується близько 500 тонн молока.

Найбільшу кількість молока за добу закуповують ПАТ «Бель Шостка Україна» (180 тонн), філія «Роменський молочний комбінат» (140 тонн).

 

Станом на 05 вересня 2014 року для сільськогосподарських підприємств максимальна закупівельна ціна на молоко встановлена на рівні 4,00 – 4,25 грн. за кг, мінімальна – 3,00 – 4,15 грн. за кг, тоді як для господарств населення, майже по всіх молокопереробних підприємствах – 2,20 грн. за 1 кг базисного жиру (3,4%), при наявності вищого показника жиру проводиться доплата.

Із наявних підприємств виробництвом цільномолочної продукції займаються лише два – філія «Сумський молзавод» та ТОВ ОМПК «Славія» м. Охтирка.

Філії «Охтирський сир завод», «Роменський молочний комбінат», ПАТ «Бель Шостка Україна» - це виробники сирів жирних, масла тваринного та сухого молока.

За січень-липень 2014 року вироблено:

сирів твердих                                  - 13899 тонн (102,3% до минулого року);

         у т.ч. плавлених                    - 3838 тонн (106,1%);

масла вершкового                         - 3628 тонн (155,4%);

кисломолочної продукції               - 3780 тонн (102,8%);

молока обробленого рідкого                 - 4690 тонн (94,5%).

 

Слід зазначити, що до 80% від загальної кількості вироблених сирів твердих підприємствами компанії ДП «Мілкіленд – Україна» (Охтирський сир завод, Роменський молочний комбінат) експортувалися до Російської Федерації та Казахстану.

Заборона ввозу сирів українських виробників певною мірою вплинуло на обсяги реалізації готової продукції в наслідок чого стало неможливим збільшувати її виробництво та накопичувати товарні запаси.

Молокопереробні підприємства області, не маючи можливості реалізовувати свою продукцію великими партіями, не отримують коштів, достатніх для проведення вчасних розрахунків із виробниками молока та підвищувати рівень закупівельних цін на нього.

Заборгованість за реалізоване молоко господарствам населення переважно поточна і виплачується протягом 10 – 15 днів.

Проте виникла заборгованість перед сільськогосподарськими підприємствами, яка погашена лише на 30 відсотків.

Із цією метою 09 вересня 2014 року в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проведено нараду на тему: «Проведення розрахунків за прийняте молоко та цінова ситуація на ринку молока і молочних продуктів», учасниками якого були директори молокопереробних підприємств області.

Директор Департаменту – Володимир Івченко подякував керівникам молокопереробних підприємств за те, що незважаючи на не стабільність становища, вони продовжують здійснювати закупівлю молока від товаровиробників області в обсягах не нижчих від минулорічних, утримують рівень закупівельних цін, а також активно підтримують райони і область в цілому у наданні гуманітарної допомоги постраждалим Луганщини та Донеччини.

У ході наради на обговорення були винесені питання:

відповідності виробництва вимогам європейських стандартів, особливо в частині заготівлі молочної сировини;

проведення розрахунків за прийняте молоко;

становлення закупівельних цін на молоко в умовах сьогодення;

пошуку та освоєння нових ринків збуту готової продукції молочного ряду (сирів твердих, масла тваринного та молока сухого).

Підводячи підсумки, Володимир Івченко з акцентував увагу присутніх керівників молокопереробних підприємств на необхідності працювати прозоро, на рівних умовах для всіх учасників молочного ринку з дотриманням вимог законодавства. Також наголосив про виробництво тільки якісної та конкурентоспроможної молочної продукції з якісної сировини та на не допущенні різких коливань закупівельних цін на молоко.