Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО СИТУАЦІЮ НА РИНКУ ХЛІБА

У  Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  9 вересня 2014 року відбулася нарада з керівниками хлібопекарських та борошномельних підприємств Сумської області.

У ході наради, яка проходила  під головуванням директора Департаменту Володимира Івченка були розглянуті два основні питання:  співпраця з Аграрним фондом до кінця 2014 року та  цінова ситуація  на ринку хліба та хлібобулочних виробів.

Директор Департаменту повідомив  керівників  про Постанову Кабінету Міністрів України від 27.08.2014 №381,  якою внесені зміни до Порядку постачання та використання борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду, затвердженого постановою Кабінет Міністрів України від 27.08.2008 № 1128.

 

Нововведення уточнює характеристики хліба, що виробляється з борошна, змеленого із зерна державного інтервенційного фонду.

Це має  бути хліб вагою більш як 500 грамів з борошна  пшеничного вищого, першого і другого та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури ( борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків.

Постійний представник ПАТ «Аграрний фонд» у Сумській області Олексій Мотренко  повідомив, що на сьогодні затверджені нові ціни  на борошно, вироблене з зерна  Аграрного фонду у розмірі:

 пшеничне вищого гатунку – 3760,11 грн./тонн,

 пшеничне першого ґатунку – 3519,74 грн./тонн ,

 пшеничне першого ґатунку– 3090,50 грн./тонн,

житнє – 2443,59 грн./тонн, включаючи ПДВ, а також запевнив, що у Аграрного фонду мається достатньо ресурсів для безперебійного забезпечення борошном хлібопекарських підприємств області для випікання хліба простої рецептури.

Директор Департаменту Володимир Івченко висловив прохання до  керівників хлібопекарських підприємств з розумінням віднестися до ситуації, що склалася в області і Державі в цілому щодо подорожчання енергоносіїв та при формуванні цін зробити можливим мінімальне збільшення вартості хліба простої рецептури, який користується найбільшим попитом.

«Адже людина може проіснувати деякий час без інших продуктів харчування, але без хліба – жодного дня», зазначив Володимир Івченко.

Директором Департаменту агропромислового розвитку поставлено завдання у найкоротший термін сформувати та направити Міністерству аграрної політики та продовольства України на затвердження нову заявку  щомісячної поставки борошна Аграрного фонду хлібопекарським підприємствам області, а також підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо формування продовольчих запасів зерна.