Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДОГЛЯД ЗА ПОСІВАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР У ПОТОЧНОМУ РОЦІ

12 червня 2019 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України було проведено семінар на тему: «Особливості догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році».

Відкриваючи семінар директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець подякував представникам влади за участь у організації заходу та проінформував присутніх про мету та програму проведення заходу.

У вітальному слові керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький зазначив, що подібні заходи, вже є традиційними та будуть мати підтримку з боку обласної влади і у майбутньому. Його увага була акцентована на тому, що проводячи роботи по догляду за посівами необхідно дбати не лише про збереження урожаю, а й про навколишнє середовище, особливо при використанні хімічних засобів захисту рослин. Побажав усім плідної роботи та високих врожаїв.

 

Начальник Сумського обласного центру з гідрометеорології Олександр Пономарьов розповів про метеорологічні умови на період вегетації та формування врожаю, наголосивши, що аналізуючи багаторічні спостереження, початок збирання врожаю очікується на тиждень раніше ніж у минулому році.

На фітосанітарному стані посівів сільськогосподарських культур в області зупинилась начальник відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Наталія Хілько.

Разом з цим заступник директора Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України з наукової роботи Микола Собко та менеджер компанії ТОВ «Нертус-Україна» Володимир Грищенко розповіли про особливості формування врожаю зернових колосових культур, системи їх захисту та особливостях застосування пестицидів.

На розвитку рослин кукурудзи та сої, їх системах захисту зупинились в.о. завідувача відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Оксана Мурач та представник компанії «Укравіт» Олександр Ткаченко. Щодо особливостей догляду за посівами соняшнику говорив завідувач кафедрою рослинництва Сумського НАУ Володимир Троценко.

Підводячи підсумки директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак  подякував організаторам і відвідувачам за підготовку та участь у заході.

Крім того Департаментом агропромислового розвитку та Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України прийнято спільне рішення щодо проведення контрольного обмолоту на демонстраційно-технологічному полігоні ділянок з посівами ранніх зернових культур у другій декаді липня, з метою визначення їх урожайності.