Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАВЕРШЕНО РОБОТУ ХХХІ МІЖНАРОДНОЇ АГРОПРОМИСЛОВОЇ ВИСТАВКИ «АГРО-2019»

ХХХІ Міжнародна агропромислова виставки «Агро-2019», яка проходила з 4 по 07 червня 2019 року в м. Київ на території Національного Комплексу «Експоцентр України», завершила свою роботу.

У рамках «АГРО-2019 регіони України та найбільші українські і міжнародні компанії представили свій інвестиційний і виробничий потенціал. На заході були представлені новинки сільськогосподарської техніки та обладнання, високопродуктивні породи тварин, сучасні агротехнології в сільському господарстві.

Сумська область взяла участь у виставці «Агро-2019». Стенд Сумщини на «АГРО 2019» представили ТОВ «Алтинівський сирзавод», що на Кролевеччині; приватна сироварня «O’bereg», м. Суми; ФОП «Тронь» м. Охтирка (медові напої ТМ «ПаТронАт»); приватна пасіка Шепіля Олексія, що на Лебединщині; ТОВ «Індичка», с. Кровне, ТОВ «Авіс-Україна» с. Косівщина (яйця курячі) Сумський район, а також основні організатори Департамент агропромислового розвитку, відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.  Також, на регіональному стенді  була представлена продукція ТОВ «Горобина» м. Суми (горілчані напої), ФОП «Бантов Р.М.» Великописарівський р-н (печиво в асортименті ТМ «Мрія»), Тростянецької фабрики ПрАТ «Монделіс Україна» (ТМ «Корона» «Ведмедик «БАРНІ», «JACOBS»), ТОВ «Хлібодар» Сумський р-н (бакалійна продукція), ТОВ «Ромни-Хліб» м. Ромни (зефір ТМ «Ромни-Кондитер»), ФГ «Екосвіт» та Інституту луб’яних культур  НААН України (продукція переробки конопель).

Під час виставки відвідувачі стенду Сумської області мали можливість про дегустувати та придбати м’які сири Камамбер та Брі з білою пліснявою ТМ Pastourelle; сири: Гауда, Маасдам, Чеддер з портвейном і навіть вугіллям ТМ «O’bereg»; посмакувати Охтирською медівкою - медовими винами від виробника ТМ «ПаТронАт» та шоколадним медом з горіхами «Testy». 

Наукові дослідження та досягнення в аграрній сфері Сумської області були представлені Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України, яким в рамках виставки було організовано і проведено круглий стіл на тему: «Стан та перспективи вирощування гречки в ринкових умовах України». Також на «АГРО-2019» були представлені окремі стенди Інституту луб’яних культур НААН України, ДП «Сумська біологічна фабрика», «Заводу Кобзаренка», Хухрянської філії ПрАТ «Райз-Максимко».

Для представлення Сумської області на «АГРО-2019», були виготовлені каталоги провідних підприємств, буклети «Сумщина аграрна» та презентовані постачальникам матеріально-технічних ресурсів, які працюють на аграрному ринку. Крім того, на стенді Сумської області Міжнародної агропромислової виставки «Агро 2019» вперше представлено для перегляду відвідувачів відео-презентацію «Сумщина аграрна» про здобутки та особливості аграрного сектору області.

«АГРО-2019» відкриває для вітчизняних аграріїв можливості співпраці з країнами-лідерами світового агропромислового комплексу, а також дає унікальну нагоду для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками. Під час заходу Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації були проведені переговори з інвесторами, які завершують будівництво заводу з переробки сої в Роменському районі щодо формування сировинної зони. Серед інших відвідувачів регіонального стенду була зацікавленість в обговоренні питань щодо постачання добрив, експорту соєвої, ріпакової та соняшникової олії, експорту сухого молока, пропонувалось агрохімобстеження грунтів українським центром «Екологія ґрунтів» тощо.   

Регіональний стенд Сумщини на ХХХІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2019» відвідали керівники та спеціалісти Міністерства аграрної політики та продовольства України, зокрема, Віктор Шеремета, Олена Ковальова, Володимир Топчій, а також представники департаментів агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, провідні компанії - постачальники матеріально-технічних ресурсів.