Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕМЕЛЬ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, районними державними адміністраціями здійснюється постійний моніторинг фактичного використання земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності. За даними структурних підрозділів районних державних адміністрацій з питань агропромислового розвитку станом на 01.04.2019 на Сумщині укладено договорів оренди на використання неуспадкованих земельних ділянок на площі 52,8 тис. гектарів, нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок на площі 19,0 тис. гектарів, а також проектними елементами 3,1 тис. гектарів. Проведено роботи щодо виготовлення проектів землеустрою про виділення нерозподілених (невитребуваних) земельних часток/паїв на площі 2,2 тис. гектарів. Використання таких земельних ділянок суб’єктами господарської діяльності є вагомим джерелом наповнення бюджетів органами місцевого самоврядування.

 

В області створені робочі групи районних державних адміністрацій з питань врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності, які об’єднують крім органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, ще й громадські організації та правоохоронні органи. Основною метою їх діяльності є забезпечення дотримання земельного законодавства суб’єктами господарювання.

На даний час робочими групами районних державних адміністрацій з питань врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності розробляються графіки виїздів до сільських/селищних рад з метою обстеження земельних ділянок.

Питання щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у Сумській області за І квартал 2019 року розглядалося на апаратній нараді при голові Сумської обласної державної адміністрації 15 квітня 2019 року.