Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ ДЕРЖАВНИХ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ

Відбулася відео skype-конференція щодо державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників у поточному році під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремета.

Директор господарсько-фінансового департаменту Баграт Ахіджанов проінформував про розподіл коштів державного бюджету за напрямками фінансової підтримки та стан підготовки паспортів бюджетних програм.

Питання реалізації бюджетної програми підтримки галузі тваринництва у 2019 році, в тому числі щодо спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби, висвітлила заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Олена Альшанова.

Про реалізацію програми державної підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними у 2019 році доповів начальник відділу розвитку садівництва та виноградарства Управління рослинництва, насінництва, садівництва та виноградарства Департаменту аграрної політики та сільського господарства Віктор Костенко, який зазначив, що у 2019 році фінансування за даною програмою здійснюватиметься за напрямками:

  • придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;
  • будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, механізмів для проведення технологічних операцій у хмелярстві, обладнання для сублімаційного висушування фруктів.

Крім того, він наголосив щодо прискорення надання суб’єктами господарювання, які претендують на отримання компенсації за напрямом, визначеним підпунктами 1 і 2 пункту 5 Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р. № 587, до Мінагрополітики в електронному чи паперовому вигляді заяву за встановленою Мінагрополітики формою, на підставі якої комісія Мінагрополітики прийматиме рішення щодо включення суб’єкта господарювання до переліку претендентів на державну підтримку.

Заступник начальника Управління технічної політики в АПК – начальник відділу інженерно-технічного забезпечення Павло Гринько повідомив про зміни у переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету

Щодо реалізації бюджетної програми фінансової підтримки розвитку фермерських господарств у 2019 році розповіли заступник директора Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Шупик С.М. та виконуючий обов’язки генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Апальков Ю.А.

З метою активізації участі в державних програмах підтримки галузі тваринництва, зокрема, за напрямом спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, планується проведення обласної skype-конференції.