Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ЗАЦІКАВЛЕНІ В ПІДВИЩЕННІ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЛЕМІННОГО МОЛОЧНОГО СКОТАРСТВА

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України проведено науково-виробничу нараду на тему «Інноваційні напрямки підвищення ефективності племінного молочного скотарства північно-східного регіону України».

 Про стан та перспективи розвитку молочного скотарства в області проінформував директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак. Ним було відмічено, що станом на 01 січня 2019 року в сільськогосподарських підприємствах області було в наявності великої рогатої худоби 74,6 тис. голів, в тому числі корів – 32,3 тис. голів, які утримуються в 112 підприємствах. Серед регіонів України за чисельністю корів у сільськогосподарських підприємствах область займає 8 місце, за поголів’ям великої рогатої худоби – 6, за валовим виробництвом молока – 7 місце. У середньому в області надій на одну корову в сільськогосподарських підприємствах за 2018 рік становив 5041 кг.

 

Завідувач лабораторії тваринництва та кормовиробництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, кандидат сільськогосподарських наук, Юрій Скляренко в своєму виступі зупинився на особливостях цілеспрямованого одержання, вирощування та реалізації племінного молодняка у молочному скотарстві.

Про інноваційні підходи у селекційному забезпеченні племінного молочного скотарства проінформував Руслан Братушка – провідний фахівець з розведення і генетики великої рогатої худоби ТОВ «Українська генетична компанія», кандидат сільськогосподарських наук.

На сучасних методах поліпшення відтворної здатності молочної худоби у своїй доповіді зупинився Сергій Бугайов – експерт-практик з відтворення молочної худоби.

Провідний науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, доктор сільськогосподарських наук зосередив увагу присутніх на використанні новітньої системи лінійної оцінки екстер’єру та класифікації типу будови тіла корів у практичній селекції молочної худоби.

Спеціалісти тваринницької галузі, які брали участь у науково – виробничій нараді, поділилися результатами та досвідом господарювання за підсумками минулого року.