Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОCОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ КУКУРУДЗИ ТА СОРГО ОБГОВОРЮВАЛИ НА МАЙСТЕР-КЛАСІ

30 січня 2019 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України проведено майстер-клас з питання «Сучасні технології вирощування кукурудзи та зернового сорго».

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак розповів учасникам заходу про стан і перспективи розвитку виробництва кукурудзи на зерно та зернового сорго Сумської області. Кукурудза має економічну конкурентоспроможність порівняно із переважною більшістю сільськогосподарських культур. У структурі посів Сумщини займає третину всіх площ, а частка виробництва від усієї зернової групи становить 73%. В останні роки спостерігається стабільне нарощування обсягів виробництва кукурудзи на зерно, яка відзначається високим рівнем урожайності, як по області так і на рівні регіонів України (середня урожайність по області становить 89 ц/га, що на 14,3 ц/га більше до 2017 року).

На науковому обґрунтуванні агротехнологічних прийомів під час вирощування кукурудзи та результатах агроекологічних випробувань гібридів кукурудзи зупинився заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола Собко.

Заступник директора ТОВ НВАК «Степова» Любов Максимова ознайомила учасників з гібридами кукурудзи селекції ТОВ НВАК «Степова», особливостями технології їх вирощування та навела приклади показників урожайності гібридів кукурудзи вирощених в умовах Сумської області.

Досвідом наукових досліджень при вирощуванні кукурудзи на зерно та новинами селекції поділилися науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України – Ігор Барсуков та Інституту зернових культур НААН – Микола Дудка.

Про перспективи вирощування зернового сорго в умовах Сумської області говорив завідувач лабораторії селекції соргових культур Інституту зернових культур НААН  – Олександр Яланський.

Разом з цим представники комерційних компаній з постачання насіння та засобів захисту рослин інформували присутніх про особливості їх застосування при вирощуванні кукурудзи на зерно.

Під час проведення заходу його учасники обмінялися досвідом та обговорили проблемні питання пов’язані з вирощування кукурудзи та сорго.