Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УРЯД ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ПРОГРАМ «ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9%» ТА «ДОСТУПНИЙ ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ 5-7-9%» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Для оптимізації Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» в умовах воєнного стану Уряд прийняв 14 березня 2023 року постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва».

ПЕРЕПУСТКИ ДЛЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

Задля координації та взаємодії з аграрними підприємствами усіх форм власності, що здійснюють комплекс сільськогосподарських робіт у 2023 році на території Сумської області видано розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 09.03.2023 № 89-ОД «Про тимчасові заходи комендантської години під час проведення комплексу сільськогосподарських робіт у 2023 році».

Для проїзду/переміщення сільськогосподарських технічних засобів виробництва автошляхами місцевого та державного значення; перевезення (кочівлі) бджолиних сімей на місця медозбору і запилення рослин, у  тому числі під час комендантської години, Сумським зональним відділом Військової служби правопорядку визначено порядок виготовлення, видачі, заміни, зберігання, повернення, строк дії відповідних перепусток.

ПРОВЕДЕНО ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОГО ШТАБУ

Відбулося перше засідання обласного штабу щодо сприяння проведення комплексу весняно-польових робіт у 2023 році, утвореного розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації − начальника обласної військової адміністрації від 08.03.2023 № 86-ОД.

Обласний штаб створено з метою сприяння суб’єктами господарювання у проведенні комплексу весняної посівної кампанії, враховуючи умови воєнного стану.

На засіданні обласного штабу затверджено План організаційних заходів щодо сприяння проведенню комплексу весняно-польових робіт на території Сумської області у 2023 році.

CУПУТНИКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ТОЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО МОЖУТЬ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

Організація Об’єднаних Націй повідомила, що рівень продовольчої безпеки в усьому світі перевищив 29%, і більше мільярда людей стикаються з помірною або серйозною продовольчою безпекою. І попит на їжу буде тільки зростати, і очікується, що до 2050 року населення планети сягне 10 мільярдів.

Раціональне використання земельних ресурсів є ключовим для пом’якшення зміни клімату та запобіганню втрати біорізноманіття, але ми вже використовуємо майже 40% земної поверхні світу для сільського господарства.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, а також Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій (далі – підприємства), які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.